Instagramda Mavi Tik Nasıl Alınır?

Bildiğiniz üzere mavi tik demek aslında ınstagram hesabınızın onaylı hesap olması demek. Yani hesabınız artık ınstagram tarafından onaylanmış oluyor ve sahte hesaplara karşı da kendinizi korumuş oluyorsunuz. Ayrıca ınstagram üzerindeki haklarınız da korunmuş oluyor.
Mavi tik nasıl alınır?
Hesabınız sürekli aktif olmalı
Sürekli paylaşım yapmanızın yanı sıra aynı zamanda gönderilerinizin insanlar tarafından ilgi çekici olması ve paylaşmaları da sizleri aktif bir hesap olarak göstermektedir. Bunun için daha fazla kişiye ulaşmalı ve aktif bir hesap olmak için de özgün ve kaliteli paylaşımlar yapmalısınız. 
Hesabınızı onaylamanız önemli
Hesabın mavi tik alması için önceden instagram kendi karar alıyordu ve hesabı onaylıyordu. Ancak ınstagram artık bu uygulamasını değiştirdi ve hesabınızı sizin onaylamanız gerekmektedir. Bunun için de başvuru yapmanız gerekmektedir. 
Nasıl başvuru yapılır?
Mavi tik almak için;
-ınstagram hesabınıza giriş yapın.
-profilinizden ayarlar kısmını açın
-ayarlar kısmında göreceğiniz doğrulama talep et formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
-gerekli bilgileri girdikten sonra formu göndermeniz gerekiyor. Başvurunuzu kaydettikten sonra artık ınstagramın formunuzu incelemesini ve size geri dönmesini bekleyeceksiniz. 
Özgün hesap olmasına dikkat edin
Sadece doğrulama için gerekli bilgileri girmek yeterli olmuyor. Eğer içerik olarak oldukça zayıfsanız ve farklı hesapların paylaşımlarını hesabınızda kullanıyorsanız mavi tik için pek de yeterli bir profile sahip değilsiniz demektir. Bunun için de mavi tik almış hesapları inceleyebilir ve nasıl içerikler ürettiklerine ve paylaştıklarına bakabilirsiniz. Tamamen özgün olması ve orijinal içerikler olması en önemlisi de size ait olması mavi tik almanız oldukça önemli.
Aktif bir hesap ve gerçek kişi olarak özgün paylaşımlar yapmak hem takipçi sayınızı artıracak hem de bu sayede mavi tik alma şansınızı da yükseltecektir.
Hesabınızın en çok aranan ve gün içerisinde en çok ziyaret edilen hesaplardan birisi olması ınstagram incelemesinde sizleri ön plana çıkartacak ve mavi tik alma şansını yakalayacaksınız.